Uşak Ufuk
19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Yol Partisi için Banazda çalışma yaptı
20 Kasım 2019 Çarşamba 07:45

Yeni Yol Partisi için Banaz'da çalışma yaptı

Yeni Yol Partisi için Banaz'da çalışma yaptı

Bir dönem Doğru Yol Partisi’nde (DYP) aktif siyaset yapan Hasan Güral’ın öncülüğünde toplanan Yeni Yol Hareketi, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan partileşme çalışmalarına, Banaz’da devam etti. Burada gazetecilerle bir basın toplantısı yapan Yeni Yol Hareketi’nin kurucusu Hasan Güral, partileşme durumunda Genel Sekreterlik görevini üstlenecek olan Engin Eyidilli ile birlikte Kocaeli, Antalya, Denizli ve diğer illerde teşkilatlanma çalışmasını yapan isimlerle birlikte, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

Bizim verdiğimiz dilekçenin 

işleme konmaması durumunda, B 

planımızı devreye sokacağız

Partisinin nerede durduğuna halkın karar vereceğini ve herkese eşit mesafede yaklaşan bir siyaset anlayışıyla ülkeyi yönetmeye talip olduklarını dile getiren Hasan Güral, “Kasım’ın son haftasında İçişleri Bakanlığı’na partimizin kuruluşu ile ilgili dilekçemizi vereceğiz. Burada bir sorun oluşabilir diye tahmin ediyoruz. Bizim verdiğimiz dilekçenin işleme konmaması durumunda, B planımızı devreye sokacağız. Şu anda hala mevcut olan bir partinin genel başkanıyla anlaştık ve hemen genel kurulu toplayıp, partinin başına geçeceğiz. Bu genel kurul toplantısında partinin isminin Yeni Yol Partisi olarak değişmesine de karar verip, yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

“ALİ BABACAN, AKP’DEKİ SIZINTIYI ENGELLEMEK İÇİN TIKAÇ VAZİFESİ GÖRECEK”

Kendisiyle birlikte aynı dönemlerde, yeni siyasi hareketlerin ve kurulması muhtemel siyasi partilerin var olduğunu ve bunları nasıl değerlendirdiğine dair bir soruya yanıt veren Hasan Güral, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Öztürk Yılmaz’ın başını çektiği oluşumlarla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin ilk 5 yıllık döneminde ülke için bazı hizmetlerinin bulunduğunu ve bunun sonraki dönemlerde güç zehirlenmesi nedeniyle devamının gelmediğini kaydeden Hasan Güral, “Şu anda Türkiye’nin bir AKP sorunu vardır ve bu mutlaka çözülmesi gereken bir konudur. AKP, 17 yıldır devleti yönetmesi ve yaptığı yanlışlar nedeniyle, ülkemizi bir enkazla karşı karşıya bırakma safhasına gelmiştir. Bu enkazın altında maalesef bütün ülkenin kalma durumu söz konusudur. İç ve dış politikadaki hatalar, kötü olan ekonomik gidişat ve toplumsal patlamalar bunların en net göstergeleridir. Bu noktada AKP’nin dağılmaması için yeni formüller ortaya konmuştur. Bunların başında Ali Babacan hareketi geliyor. Ali Babacan’ın AKP’deki sızıntıyı önlemek için tıkaç vazifesi göreceği öngörülüyor. Ali Babacan’ın partisi, AKP tabanını kontrol altında tutmak için danışıklı dövüşle kurduracaklar. Bir süre sonra da Ali Babacan ve ekibinin AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la anlaştığını göreceğiz” diye konuştu.

 

“AHMET DAVUTOĞLU’NUN

PARTİSİ VETO EDİLECEK”

Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanlığı dönemindeki Genel Başkan Yardımcısı olan eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’la görüştüğünü dile getiren Hasan Güral, şöyle söyledi: “Selçuk Özdağ’la görüştük ve genel gidişatla ilgili fikir alışverişi yaptık. Ben kendisine, Ahmet Davutoğlu’na partiyi kurdurmayacaklarını ve bunun veto edileceğini ifade ettim. Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin seçilmiş ve AKP’nin en fazla oyu alarak göreve gelmiş Başbakanı’ydı. Fakat istifası istendiğinde hiç sesini çıkarmadı ve görevi hemen devretti. O dönemde çıkıp konuşsaydı, bugün durum onun için daha farklı olurdu. Bu nedenle toplumda kayda değer bir inandırıcılığı yok diye düşünüyorum”.  CHP’den istifa ederek yeni bir parti kurma aşamasındaki Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın hareketiyle ilgili de bir değerlendirme yapan Hasan Güral, “Öztürk Yılmaz’la birebir görüşmemiz oldu ve uzlaşamadık. Ben bu hareketin de Ahmet Davutoğlu tarafından CHP’ye yönelik bir operasyon olduğu kanaatindeyim. Öztürk Yılmaz, Davutoğlu döneminde Erbil Büyükelçisi’ydi” şeklinde konuştu.HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.