Uşak Ufuk
01 Ağustos 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YETERLİLİK BELGESİNİ ALDI
07 Şubat 2020 Cuma 08:02

YETERLİLİK BELGESİNİ ALDI

YETERLİLİK BELGESİNİ ALDI

Ürettiği hizmetlerin kalitesini ve verimliliğini arttırmak, bölgeye daha iyi hizmet vermek amacıyla akreditasyon çalışmalarına 2017 yılında başlayan Uşak Üniversitesi Bilimsel Analiz ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi (UBATAM), bölge sanayisinin ihtiyaç duyduğu hizmetlerden olan, su/atıksu ve tekstil analizlerini başarıyla sürdürmeye devam ediyor. UBATAM, su/atıksu ve tekstil alanında 2018 yılında aldığı “TÜRKAK Akreditasyon Belgesi” ile analiz kalitesini arttırmasının ardından, 2019 yılında da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı denetimlerini başarı ile tamamlayarak, “Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi” almaya hak kazandı. Belge ile UBATAM'ın, su/atıksu kapsamında 40’dan fazla parametreden uluslararası standartlarda analiz hizmeti verme ve bu çerçevede rapor hazırlama yetkisi tescillenmiş oldu.

 

Savaş, “Bütün Çabamız 

Ülkemizin Kalkınması Adına”

UBATAM Müdürü Doç. Dr. Selahattin Bozkurt ve merkez personelini makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, UBATAM’ı başarılarından dolayı tebrik etti. Uşak Üniversitesinin sanayi-üniversite işbirliğinde önde gelen üniversitelerden biri olduğunu söyleyen Prof. Dr. Savaş, üniversitenin ve UBATAM gibi üniversite bünyesinde bulunan merkezlerin, uluslararası kalite standartlarında çalışma anlayışıyla hareket ettiğini kaydetti. Uşak ve bölge sanayisinin ihtiyaçlarına yönelik adımlar atıldıklarını kaydeden Savaş, “Bölgemiz için akademik ve teknik olarak gerekli olan tüm donanımı oluşturmak adına arkadaşlarımızla özveri ile çalışıyoruz. Bölgesel kalkınma misyonumuzu yerine getirmek adına attığımız adımlar da tüm hızıyla devam ediyor. Biz, her zaman sanayicimizle el ele, bölgemizin ve ülkemizin kalkınması için çalışma gayreti içerisindeyiz.” şeklinde konuştu. Rektör Savaş, “Uşak Üniversitesi, 2006 yılında kurulmuş, genç ve dinamik akademik kadrosuyla aklın ve bilimin ışığında saygın bir devlet üniversitesidir. Üniversitemiz, bugün sahip olduğu akademik birimleri, öğretim elemanı, öğrenci sayısı, fiziki kapasitesi ve bilimsel araştırmalarıyla; sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleriyle ülkemizin yükseköğretim kurumları arasında emin adımlarla öne çıkan bir üniversitedir. Üniversitemizin lisans eğitimi veren 12 fakültesi, 3 yüksekokulu, ön lisans eğitimi veren 11 meslek yüksekokulu, lisansüstü eğitim veren 3 enstitüsü ile 27 araştırma uygulama merkezi bulunmaktadır. Üniversite binaları (Diş Hekimliği Fakültesi hariç) Bir Eylül Yerleşkesindedir.

11 yıllık genç ve dinamik ulusal ve uluslararası akademik kadrosuyla, öğrenci merkezli yönetim anlayışıyla bölgenin parlayan yıldızı olan Uşak Üniversitesi; BÖLGESEL KALKINMA ODAKLI MİSYON FARKLILAŞMASI VE İHTİSASLAŞMASI PROGRAMI kapsamında deri, tekstil ve seramik alanlarında pilot üniversite olmuştur.” ifadelerinu kullandı. 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.