Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zafere Yolculuk projesini açıkladı
02 Mayıs 2018 Çarşamba 08:23

Zafere Yolculuk projesini açıkladı

Vali Salim Demir’in himayelerinde,İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Zafere Yolculuk Projesi kapsamında Dumlupınar Şehitliğini ziyaret edecek olan ilk kafile törenle yola çıktı.

Vali Salim Demir’in himayelerinde,İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Zafere Yolculuk Projesi kapsamında Dumlupınar Şehitliğini ziyaret edecek olan ilk kafile törenle yola çıktı. İlk kafilede yer alan 5. Sınıflardan 300 öğrenci, refakatçi öğretmenleriyle birlikte 15 Temmuz Şehitler Meydanından,Vali Salim Demir, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Özel Kalem Müdürü Muhammet Timur ve beraberindeki heyet tarafından yolcu edildi.

 Dumlupınar Şehitliğine düzenlenen bu proje kapsamında öğrencilere Kurtuluş Savaşının yaşandığı alanların gösterilmesi amaçlanıyor

“Zafere Yolculuk Projesi” kapsamında 5. sınıf öğrencilerinden oluşan toplamda 3 bin 300 öğrencinin ziyaret edeceği, Dumlupınar Şehitliğine düzenlenen bu proje kapsamında öğrencilere Kurtuluş Savaşının yaşandığı alanların gösterilmesi amaçlanıyor. Zafere Yolculuk Projesi kapsamında Dumlupınar Şehitliğine yapılacak olan ziyaretin ilk kafilesinin uğurlanması sırasında Vali Salim Demir, öğrencilere hitaben bir konuşma yaptı. Vali Salim Demir,“Bugün çok yakınımızda olan ancak sizlerin belki de gidip göremediği ve ayrıntıları ile bilgi sahibi olmadığı Dumlupınar Şehitliğine bir gezi düzenliyoruz.Şuanda İlimizin tüm ilçelerindeki 5. sınıf öğrencilerimizin katılacağı bu programı bugün itibariyle başlatmış bulunuyoruz. Dumlupınar'da neler yaşandığını ve nelerin olduğunu oraya gittiğinizde sizlere daha ayrıntılı bir şekilde anlatılacak. Tekrar Uşak’a döndüğünüzde orada neler öğrendiğinizi ve neler hissettiğinizi okullarınıza yapacağım ziyaretler esnasında sizlerden dinlemek istiyorum” dedi. 

5. sınıf çok önemli bir dönüm noktasıdır, Artık sizler gençlik dönemine doğru 

yavaş yavaş ilerliyorsunuz

Eğitim öğretim sürecinde 5. sınıfın önemine değinen Vali Salim Demir, konuşmasına şöyle devam etti: “5. sınıf çok önemli bir dönüm noktasıdır. Artık sizler gençlik dönemine doğru yavaş yavaş ilerliyorsunuz. Dolayısıyla insanoğlunun tarihe bakışının ve tarih bilincinin ilk oluşmaya başladığı yıllar yine bu zamanlardır. Bu nedenle; bizler de tarihimizin bu önemli dönemini sizlere anlatmak ve öğretmek istiyoruz. Dumlupınar’da Kurtuluş Savaşı var, Dumlupınar'da Çanakkale ruhu var. Bunların ayrıntılarını gezide öğreneceksiniz. Dumlupınar Şehitliğindeki gezinizin sonunda İlimizde bulunan Atatürk Evini ziyaret edeceksiniz. Orada hepiniz birer Mustafa Kemal Atatürk olarak, Yunan Generalinin elinden kılıcını alacaksınız.Bu tarih bilinci ile bu gezimizi tamamlamış olacağız.Gezi sonrasında Uşak’a döndüğünüzde diğer öğrenci arkadaşlarınıza da gördüklerinizi anlatınız. Bu sizler için önemli bir görevdir.Zafere Yolculuk gezilerimizin hepiniz için yararlı olmasını arzu ediyor ve sizlere de bundan sonraki eğitim ve öğretim hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ