Uşak Ufuk
27 Mayıs 2022 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zamlara tepki
05 Temmuz 2021 Pazartesi 10:11

Zamlara tepki

Zamlara tepki

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, peş peşe gelen zamlara tepki gösterdi. CHP’li Yalım, “Milletin zararına olan her şeyi gece yarısı açıklıyorlar” dedi. Elektriğe yüzde 15, doğal gaza yüzde 12 zam yapıldı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararla 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında yükseköğretim öğrencilerinin ödeyeceği katkı payı da ortalama yüzde 10 zamlandı.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise zamlara sert tepki göstererek şunları söyledi:

“MİLLETİN ZARARINA OLAN HER ŞEY GECE YARISI AÇIKLANIYOR”

“Bu iktidar milletin zararına olan her şeyde olduğu gibi zamlarda da gece yarısını bekledi. Vatandaşlar günün yorgunluğundan, eve ekmek götürme davasından bitap düşmüş, uykularında biraz olsun soluklanırken, ülkenin kirli gündemiyle boğuşurken, tek adam rejimi, milletin canını uyanır uyanmaz nasıl daha fazla sıkabiliriz diye düşünmüş adeta.”

 

“BUNUN ADI ZAM DARBESİDİR”

“Biz bunun adına artık zam diyemiyoruz. Gizli kapaklı gece yarısı yayınlanan kararnamelerden, zamlardan bu millet bıktı. Bunun adı olsa olsa darbedir. Zam darbesi! 1 yıl içinde kaçıncı zam bu insanlar artık saymaktan yoruldu. Merkez Bankası’ndan buhar olan 128 milyar doların hesabını vermeyen, pandemi sürecinde vatandaşı süründüren, Kanal İstanbul garabetiyle yine milyarlarca doları hiç etmek için utanmadan propaganda yapan iktidar şimdi vatandaşın elektriğinden, ısınmasından, boğazından kısmasını istiyor.” “Yapılan zamlarla fiyatlar 3,5 yılda yüzde 122 yükseldi. O da yetmedi tek adam rejiminin başındaki zat öğrencileri de boş geçmedi. Öğrenci katkı payına da yüzde 10 zam yapıldı. Tıp fakültesi öğrencilerinin ödeyeceği harç 642 liradan 706 liraya, hukuk öğrencilerinin ödeyeceği harç 340 liradan 374 liraya çıkarıldı. Toplumun her kesiminden hınç alıyorlar. Yolsuzlukların, yok olan paraların hesabını vereceklerine bu hesabı halka yeni yolsuzluklar yapabilmek için kesiyorlar. Bunun adı halk düşmanlığıdır ama az kaldı. Gideceksiniz. Öyle bir gideceksiniz ki, bu millet sizi sandıkla öyle bir gönderecek ki toplum içine çıkacak yüzünüz, söyleyecek tek sözünüz kalmayacak.” HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.