• BIST 4.818,60
  • Altın 1069.717
  • Dolar 18.6396
  • Euro 19.6105
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 12 °C

Gediz yatırımcıya cazip geliyor

Gediz yatırımcıya cazip geliyor
Gediz Belediye Başkanı Saraoğlu, yatırımcının bölgeye duyduğu ilginin her geçen gün arttığını söyledi...
IHA0315733-YRL/19-06-2010/315733/F:1 YRL


- GEDİZ, YATIRIMLARLA BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ

(FOTOĞRAFLI)

 Kütahya'nın Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, akılcı ve ileriye dönük çalışmalarının meyvelerini toplamaya başlayan İlçenin, gerçekleştirilen yeni yatırımlarla bölgenin cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.

İlçeye yapılan yatırımlar hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Gediz Organize Sanayi Bölgesinde (GOSB) beş yıldan beri birbiri ardına yaptıkları arsa tahsisleriyle ilçeye büyük yatırımların gelmesinde önemli rol oynandığını belirtti. Lokomotif sektörlerin yer aldığı Gediz Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak isteyen sanayicilerin adeta yarıştığını ifade eden Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, "Son olarak Harput Grup'a bağlı HG Enerji firması tarafından yaklaşık 50 milyon liralık bir yatırım daha gerçekleştirilmektedir. Ülkemizin yeni enerji politikası çerçevesinde ihtiyaç duyulan enerjiyi üretmek için harekete geçen HG Enerji firması, ilçemizde doğalgazdan elektrik üretecek santralı yapmak üzere kolları sıvadı. 2010 yılı içerisinde 52 Mw. olarak üretime başlaması planlanan tesis, bölge ve ulusal enerji arzına, bölgedeki yük akışına ve bölgenin yük dengelemesine katkı sağlayacaktır. Halen yapım aşamasında olan enerji santralı tamamlandığında Gediz Organize Sanayi Bölgesine ve şehir merkezine kesintisiz enerji katkısı sağlayacaktır. Diğer taraftan gelişmişliğin simgesi olan yol yatırımları da ilçemize yansımış ve 20 yıldır yapılamayan yollar bu gün hizmete alınmıştır. Yapımı devam eden yollarımızın en kısa sürede tamamlanması için gayret sarf ediyoruz. Ulaşım bir kentin kalkınmasında ilk öncelikli sırada yer almaktadır. Kolay ulaşılabilen bir kent olma özelliği ile Gediz, liman kentlerine yakınlığı ile tercih sebebidir" dedi.

Şehir yapılanması olarak yenilikçi düşünce ve hareketle ilçe merkezinde gözle görülür bir gelişme sağlandığını da kaydeden Başkan Saraoğlu, yatırımcılara örnek olacak öncü girişim ve yatırımlar yapan belediyenin, halkın ufkunu açarak özel girişim ve yatırımların önünü açtığını ve onlara imkan sağladığını ifade etti.

Sağlanan bu imkanların ardında Gediz’deki potansiyeli fark eden yatırımcılarla görüşmelerin sürdürüldüğünü, gerçekleşecek yeni yatırımlarla ekonomik getiriler ve istihdamın artacağını ve dolayısıyla ilçenin göç alan kentler statüsünde üst sıralara yükseleceğini ileri süren Başkan Saraoğlu, bu gelişmelerin temelini oluşturan eğitim konusuna değinerek, "Birbiri ile paralel giden bu gelişmelerde tek yönlü ilerlemeyi asla düşünemeyiz. Anadolu Öğretmen Lisesi ve hemen akabinde önümüzdeki yıl eğitim hayatına başlayacak olan Gediz Fen Lisesi bunlara örnektir. Gediz Meslek Yüksekokulu kampus alanında gerçekleştirilen yatırımlar ile eğitim kalitesi artırılarak öğrenci sayısının artışına yol açılmıştır. Hedefimiz Gediz Meslek Yüksekokulu için 5 bin öğrencidir. Bütünüyle düşünürsek, başta sanayi olmak üzere, yol, teknoloji, eğitim ve şehircilik konularında birbiri ardına gerçekleşen yatırımlar, Gediz’in önünü açmış ve geleceğe güvenle bakmasını, bölgenin ekonomi merkezi haline gelmesini sağlamıştır. Yatırımcılarımızı her zaman Gediz’e davet ettik ve etmeye devam ediyoruz. Gelin, size imkan sağlayalım, Gediz’i sanayi üssü, turizm üssü haline getirelim diyoruz. Çağrımıza icabet eden yatırıcılarımız ile görüştüğümüzde Gediz’deki potansiyeli gören yatırımcılarımız hemen kollarını sıvamakta ve işe başlamaktadır. Çağrımı yineliyor ve geleceğin kenti konumunda hızla ilerleyen Gediz’de bir araya gelelim diyoruz. Ülkemize ekonomik açıdan değer verecek yatırımlar için tüm alt yapı Gediz’de hazırdır ve yatırımcılarını beklemektedir."
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.